Fejlec

Komplett Felszerelés Ajánlatunk!!!

Az alábbiakban összeállítottam egy alap, agámás kezdő szettet. Ennél többetaz állatunk nem igényel. 

De természetesen ezen kívül is sok minden beszerezhető, Agámás szaküzletnkben.

1044 Bp. Garam u. 3. (tesco üzletsor)

Terrárium 100x40x40

UVB Kit 55cm

Melegítő Búra

Melegítő izzó

MultiVitamin (zoomed)

Kálcium (zoomed)

Homok (komodo)

Itatótál

Hátteres terráriummal: 129000ft.

Háttér nélküli terráriummal:89000ft

Terkszett

 

Terrárium kezdő szett

Terkszett

                                                                                             

A szett tartalma:

Terrárium 100x40x40

Arcadia UVB kit 55cm

Melegítő búra

Melegítő izzó 75w

Zoomed Vitamin és Kálcium

Komodo homok

Itató tál

hátterezett terráriummal:129.000Ft

háttér nélkli terráriummal:94.900Ft

 

 

A vásárlóink igénye szerint el tudjuk készíteni a terráriumot egyedi méretben is.

 

 

Eladó Állatok

A facebook oldalunkon, folyamatosan nyomon lehet követni az eladó állatainkat!!!

                                                                                                     https://www.facebook.com/szakiagama

Wp 20161120 17 28 25 Pro

 

 Kepatmeretezes Hu Dsc 0710

Igazán vörös szépségeink 2015. ápriliában születtek!

 A2

 

további infó:

Tóth Gábor

0620 240 0578 

Elérhetőségeink

Elérhetőségeink:

 Szaküzlet:

1044 Budapest Garam u. 3. A külső váci úton (Tesco üzletsor)

0670 395 5142

H-P: 10-19

Sz: 10-18

  

Telefon: 06202400578, 06703955142

 

Webáruház:

https://horizontshop.hu/

 

Facebook:

https://www.facebook.com/szakiagama

Párzás-Keltetés-Apróság gondozás

A szakállas agáma tápláltsági fokától függően 6-8 hónapos korától ivarérett. A hímek ezt erőteljes bólogatással jelzik. De ez nem azt jelenti, hogy ilyenkor a nőstényeket azonnal be lehet fogni, a tenyésztésbe.

Mielőtt belekezdenénk a pároztatásba, érdemes végig gondolni, hogy mit is fogunk kezdeni a kikelő apróságokkal. A picik napi akár 100-150 hangya-légy, méretű tücsköt is felfalnak, napi szinten. Az idő előrehaladtával csak nőni fog az étvágyuk. Csak abban az esetben pároztassunk, ha már van elképzelésünk a kikelő apróságok sorsáról.

 

Mindenképp érdemes megvárni a 14-18 hónapos kort a nőstényeknél. A beteg, vézna nőstényt soha ne pároztassunk, mert abba belepusztul.

Párosodáskor a hím a nőstény tarkóját harapva, gyűri maga alá. Amennyiben nem láttuk őket, de a nőstényünk tarkóján felfedezzük a sebeket, biztos lehetünk benne, hogy kb. 30-35 nap elteltével tojásokat fog rakni. 

Mindenképp szükséges ilyenkor az anya állatot jól tartani. Ez azt jelenti, hogy bőséggel etessük itassuk, valamint nagyon oda kell figyelni a vitamin és Ca kiegészítésre.

A tojás rakás közeledtével a nőstény keresi a helyét és sokszor próba ásásokat végez. Ami ilyenkor fontos, hogy az aljzat megfelelő vastagságú legyen. (legalább 10cm) Mi leginkább tőzeg, föld és vermiculit keverékét használjuk. Ez kellőképpen tartja a nedvességet. 

Parzas2

Két nőstény is keresi a helyet a tojások lerakásához.

 

Még mielőtt megvannak a tojások, érdemes a keltetőt beüzemelni és meggyőződni róla, hogy a megfelelő értékek vannak-e beállítva. Ne akkor kezdjük el kapkodni.

hőmérséklet: 29-31 C

páratartalom: 75-90 %

Amikor nőstényünk lerakta a tojásokat, érdemes azonnal kivenni őket, még mielőtt betemetné. Egy műanyag ételhordós dobozba tegyünk keltető közeget (vermiculit)

Parzas1

Szuper egészséges tojások.

 

kb. 2-3 cm vastagon ezt mindenképp nedvesítsük meg, de ne tocsogjon, mert abba belerohadnak a tojások. Ezután fektetve helyezzük bele a tojásokat és mehetnek a keltetőbe. . Lényeges hogy ne forgassuk őket.

Kepatmeretezes Hu Parzas3

Keltetőben a tojások.

 

A tojások általában 48-60 nap alatt kikelnek. Ekkorra már legyen előkészítve a megfelelő terrárium számukra. Ne ijedjünk meg ők az első 2-4 napban nem táplálkoznak a kikelő apróságok.

A keltetés folyamán rendszeresen ellenőrizzük a tojások állapotát és a keltető beállított értékeit. erre mindenképp szükségünk van pára illetve hőmérőre is.

Amennyiben elcsúsztak az értékek mindenképp, tegyünk meg mindent azek helyreállítására.

Amire ügyeljünk:

-  megfelelő legyen vízmennyiség a keltetőben, ez szabályozza a páratartalmat és előfordulhat, hogy utána kell töltenünk

- a keltető közeg állapota, kellő nedvesség tartalma. amennyiben nem elég nedves, a tojások össze eshetnek. Ilyenkor át kell picit nedvesíteni a keltető közeget, esetleg tetőt tenni a dobozra amiben a tojások vannak. (legyenek rajta lyukak)

- nem megfelelő tojások. Annak ellenére, hogy megvolt a párzás, egyáltalán nem biztos, hogy a tojások egészségesek lesznek. Ezt többnyire már tojásrakáskor látjuk rajtuk. Általában fonnyadtak, ráncosak, sárgák. Ezeket kár is keltetőbe rakni, pár nap alatt bepenészednek.

 

Amennyiben minden jól alakult és elérkeztünk a legvégső fázisba a tojások keltetésénél, akkor legyen türelmünk megvárni míg maguktól kibújnak a tojásból.

Csak a legvégső esetben kezdjünk bele a már felszakított tojásból kibontani a csöppséget. A tojás felszakítása és a kibújás akát egy napig isw elhúzódhat.

A nem megfelelő értékeken tartott keltető, okozhatja azt, hogy a kicsik bele pusztulnak a tojásba fejlődés közben.

 

A világra jött apróságoknak az első 1-2 héten biztosítsunk éjszakára is fűtést. Lehet valamivel hűvösebb a nappali hőmérsékletnél,de ne essen vissza 20 C-ra.

Az első 1-2 hónapban papírtörlőn tartsuk őket.

Fontos hogy, ne hevítsük túl a terráriumot 35 C fölé, mert az kannibalizmushoz vezethet.

Az első napokban nem fognak még kajálni, de ha elkezdik, csak győzzük tücsökkel vagy mini csótánnyal. A kukacok nem az első pár hónap eledelei közé tartoznak.

A kicsiknél mindig lesz szétnövés a fejlődés során. Ezért fel kell készülnünk több terrárium beüzemelésére és a méret különbségek szerinti szétválasztásra.

A bébyk etetését az etetés-itatás menüpontban találod!